Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/rabincha/domains/rabinchaudhary.com.np/public_html/wp-content/plugins/ad-inserter/ad-inserter.php on line 4755

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/rabincha/domains/rabinchaudhary.com.np/public_html/wp-content/plugins/ad-inserter/ad-inserter.php on line 4762

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/rabincha/domains/rabinchaudhary.com.np/public_html/wp-content/plugins/ad-inserter/ad-inserter.php on line 4769

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/rabincha/domains/rabinchaudhary.com.np/public_html/wp-content/plugins/jetpack/_inc/lib/class.media-summary.php on line 77

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/rabincha/domains/rabinchaudhary.com.np/public_html/wp-content/plugins/jetpack/_inc/lib/class.media-summary.php on line 87
सिमा बाट आयो खुसिको खबर ! अन्तत : नेपालिकै जीत भयो – Rabin's Blog
Thursday, July 7, 2022

सिमा बाट आयो खुसिको खबर ! अन्तत : नेपालिकै जीत भयो

जनकपुरधाम : नेपाल भारतसीमा क्षेत्र दसगजामा एकलौटी रुपमा भन्सार चेकपोष्ट निर्माण कार्य सुरु गरेको भारतले निर्माण कार्य स्थगित गरेको छ । नेपालको दबाबपछि भारतले दुई दिनका लागि निर्माण कार्य स्थगित गरेको हो ।

नेपाली सञ्चारमाध्यममा निरन्तर आएको समाचार र सशस्त्र प्रहरीको अवरोधपछि भारतीय अधिकारीहरुले दुई दिनभित्र प्राविधिक टोली मगाउने सर्तमा निर्माण कार्य रोकेको बोर्डर आउटपोष्ट नगराइनका सशस्त्र प्रहरी निरीक्षक जगदीशप्रसाद चौधरीले जानकारी दिए ।

जेठ १५ गतेदेखि धनुषा जिल्लाको नगराइन नगरपालिका–२ जटही नाकास्थित दसगजामा पर्ने रिफरेन्स पिलर ५१ र मुख्य पिलर २८४÷३५ को बीचमा भारतले भन्सार चेक पोष्ट निर्माण कार्य नै थालेको थियो ।

दसगजामा कसैले पनि यस प्रकारका घरटहरा वा सार्वजनिक प्रयोजनको भौतिक संरचना निर्माण गर्न नपाउने प्रावधान हुँदाहुँदै पनि भारतले चेकपोष्ट निर्माण गरिरहेको हो । सशस्त्र प्रहरीको तर्फबाट निकै अवरोध गरिए पनि नेपालका प्रहरीको अनुरोधलाई वेवास्ता गर्दै भारतीय पक्षले एसएसबीका जवानहरुलाई तैनाथ गरी धमाधम निर्माणको कार्य अघि बढाएको थियो ।

आइतबारसम्म पिलर गाड्नका लागि जग खन्ने कामसमेत सकेर भारतबाट इँटासमेत खसाइएको थियो । तर पुनः सशस्त्र प्रहरीले अवरोध गरेपछि भारतीय अधिकारीहरुले नेपालका नापी विभागका कर्मचारीलाई बोलाएर सीमा क्षेत्रको नापी दुई दिनभित्र गराउने शर्तमा निर्माण कार्य रोकेको सशस्त्र प्रहरी धनुषाका उपरीक्षक राजु पाण्डेको भनाई छ ।

नापी विभागमा यस विषयमा पत्राचार भइसकेको र धनुषाका प्रमुख जिल्ला अधिकारीसँग विभागले समन्वय गरिरहेको उपरीक्षक पाण्डेले बताए । प्रमुख जिल्ला अधिकारी गोपाल पराजुलीले दसगजाको निर्माण कार्य हाल कुटनीतिक प्रयासबाटै रोकिएको र यो एक वा दुई दिनका लागि नभई सीमाको यकिन सर्वेक्षण नभएसम्मका लागि भएको जानकारी दिए ।

पराजुलीले भने, ‘नेपाल भारत सीमा समस्या समाधान गर्न बनेका विभिन्न समितिहरुले पनि यस विषयमा समन्वय गरिरहेका छन् र हामी शिघ्र नै यस विवादलाई समाधान गर्नेछौं ।’

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *